KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191083
*
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:20:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 10:29:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 10:29:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i HindÃ¥s.Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19